Bohaterowie wyklęci

Planszowa gra edukacyjna „Bohaterowie Wyklęci”

Żołnierze wyklęci
planszowa gra edukacyjna"

Dzięki otrzymaniu dofinansowania z Fundacji PZU, jako Fundacja Fylion mamy możliwość opracowania oraz wydania gry planszowej na temat Bohaterów wyklętych, żołnierzy polskich walczących o niepodległą Polskę z komunistami po II Wojnie Światowej.

Projekt ma na celu:
  • podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej wśród dzieci i młodzieży,
  • zwiększenie wiedzy u dzieci i młodzieży na temat Bohaterów wyklętych walczących o niepodległą Polskę po II Wojnie Światowej oraz
  • kształtowanie postaw i wartości patriotycznych.
W projekcie mogą wziąć udział biblioteki publiczne, szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe. W ramach projektu szkoła lub biblioteka otrzyma trzy egzemplarze gry edukacyjnej o Bohaterach wyklętych do wykorzystania przez nauczyciela podczas lekcji wychowawczych oraz lekcji przedmiotowych związanych z historią. Placówka otrzyma również dostęp do strony internetowej z materiałami edukacyjnymi i interaktywnymi oraz możliwość wzięcia udziału w webinariach na temat Bohaterów wyklętych i sposobu korzystania z gry edukacyjnej.
Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnicy projektu (nauczyciele, pracownicy bibliotek i uczniowie) będą proszeni jedynie o wykonanie krótkiej ewaluacji online.
 
Gry planszowe zostaną przekazane w drugiej połowie czerwca 2023 r. razem z dostępem do strony internetowej oraz materiałów dydaktycznych. Do udziału w projekcie przewidziano 100 placówek. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z ciekawej oferty upamiętniającej bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego walczącego o wolną Polskę.
 
Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmujemy pod linkiem:
 
Fundacja Fylion

dostępne materiały

instrukcja gry
karty postaci
webinaria
karty starć

Projekt finansowany ze środków Fundacji PZU

 

Realizator projektu

Patroni medialni

Zdjęcia użyte na stronie pochodzą z zasobów archiwum IPN